Jaká je nejkrásnější vánoční ozdoba?

Jaká je nejkrásnější vánoční ozdoba?

14.10.

2019

 Mohlo by se zdát, že existuje univerzální tip od renomovaného návrháře v oboru.

Opak je však pravdou, podtržení vlastního individuálního vkusu o Vánocích nejlépe vystihne vkusně nazdobený stromeček, který vyvolává radost, potěšení a uklidnění. Takový obvykle barevně ladí do interiéru, s barvami doplňků v bytě, členové rodiny zde cítí útulnost.

      Je to velice osobní záležitost, naši zákazníci o tom ví své. Pro někoho jsou to vzpomínky na okamžiky z dětství, kdy na stromečku kromě elektrických barevných svíček,byly také babičiny oblíbené staré stříbřené ozdoby s "reflektory", sporadicky malované, či navěšené korálkové ozdoby -to vše připomíná ty báječné časy, tak proč si to neprocítit alespoň o Vánocích znovu? Vždyť firma ORNEX právě pro nostalgii našich babiček a dědečků každoročně připravuje kolekci RETRO https://www.ornex.cz/cs/vyrobky/kategorie/retro/1

                 

Tradičně jsou našimi národními barvami červená a bílá, slovanské barvy, které od nepaměti provázeli naši kulturu. Tyto barvy jsou při tom kontrastní, ale nepůsobí křiklavě, naopak mají vnitřní kouzlo, vnitřního ducha. Snad právě proto kombinace červené a bílé přináší klid na duši, něco hluboce vnitřního. Baňky, koule, kouličky, ozdobičky,  jak se také říká vánočním ozdobám v tomto červenobílém duchu, neboli jak celoroční specialista na české ručně malované vánoční ozdoby tyto nazívá NORDIC. I zde je na výběr přes 30 různých ozdob a doufáme, že si každý vybere.  Mimochodem, každý rok plánujeme sortiment "oživit" a nabízet neustále našim zákazníkům možnost rozšiřovat si svou sbírku.

 


Pro někoho může ale být nejkrásnější dekorací o Vánocích třeba skleněný páv s pravým peřím, či malované zasněžené krajinky. Co člověk, to jiný vkus. Buďme si ale jistí, že naše maminky a babičky mají nejlepší předpoklady pro to vycítit, jak udělat domácí pohodu, rodinné štěstí.

Při rituále zdobení vánočního stromečku (samozřejmě, že nejlepší je pravý, ne umělý),

je tradicí, že pomáhají starší děti, které již umějí pracovat s křehkých a skleněným předmětem. Tato událost stmeluje rodinu, zanechává společné zážitky. Je až překvapivé, jak si jednotlivý členové vybavují tu, či onu ozdobičku, která kdysi zdobila vánoční stromeček.

Firma Ornex, specialista na vánoční ozdoby také pravidelně vychází vstříc individuálním přáním našich stálých zákazníků. Byli jsme požádání o zajištění netradiční ozdoby "velké červené jahody", která je pro rodinu dané paní srdcovou záležitostí.  Povedlo se a Jahoda bude zřejmě velkým překvapením pod stromečkem pro zbylou část rodiny.

Uskutečněním takových přání se vyplňuje samotný význam Vánoc: přinést potěšení.

Potěšení na straně našeho zákazníka je také potěšením naším! Nezapomínejme, že Vánoce jsou časem radosti, časem, kdy si můžeme dovolit zaexperimentovat, dovolit něco, co jsme v průběhu roku nemohli, či na to nebyla vhodná chvíle a čas. Proto přejeme našim věrným zákaznicím a zákazníkům mnoho radosti a potěšení s našimi ozdobymi u vánočního stromku.